از قرنطینه تا مدیریت بحران کرونا

نخست وزیر گرینلند اعلام کرده برای هر کسی که به تازگی وارد این کشور شود قرنطینه اجباری چهارده روزه در نظر گرفته شده است تا موارد احتمالی مبتلایان به ویروس کرونا کووید-۱۹ به دقت شناسایی، کنترل و درمان شوند. کیم کیلسن تاکید کرده است گرینلند برای اجرای این تصمیم بسیار مصمم است و تصریح می کند «ما نگران شیوع کرونا در این کشور هستیم.»

هنریک لیزن هانسن، از مقامات ارشد بهداشت و درمان گرینلند می گوید: تصمیم نخست وزیر شامل حال گروه های خاص نمی شود. گروه های معاف از قرنطینه کسانی هستند که بخاطر وظایف شان احکام ویژه گرفته اند تا از مقررات قرنطینه اجباری معاف شوند.

گرینلند از زمان شیوع ویروس کرونا کووید-۱۹ کمیته ویژه مدیریت بحران کرونا تشکیل داد. این کمیته یک دبیرخانه بین بخشی دارد تا اقدامات پیش بینی شده سریعتر اجرا شود. کمیته مدیریت بحران کرونا یا به اختصار (CMC) متشکل از روسای ادارات، وزیران، یک مدیر به نمایندگی از همه شهرداری ها، یک نماینده از  مقامات بهداشتی، بازرس ارشد پلیس و رئیس اداره پلیس است. ریاست دبیرخانه CMC را یک افسر پلیس برعهده دارد و همه اقدامات پشتیبانی مربوط به اداره های دولتی از این طریق هماهنگ می شود.

گرینلند تا ۱۷ مارس ۲۰۲۰ فقط یک مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا کووید-۱۹ گزارش کرده است. مقامات محلی می گویند تعطیل کردن مهدهای کودک، مدارس و دانشگاه ها در حال حاضر اقدامی بسیار سودمند برای پیشگیری از این بیماری است.

علاوه بر آن در گرینلند و بسیاری کشورها کاهش سفرهای درون و برون شهری در دستور کار قرار گرفته و به مردم توصیه شده است در خانه بمانند تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند.

گرینلند ۵۶ هزار نفری کم تراکم ترین کشور جهان است که در آب های اقیانوس منجمد شمالی واقع شده و در مالکیت دانمارک قرار دارد.

 

© نویسنده: محمدجواد نعمتی

منبع: Highnorth

4 سال پیش

2 دیدگاه

 1. چون براشون جون انسانها مهم هست ولی ما توی کشورمون جون انسانها را فدای ایدئولوژی میکنیم

 2. سلام خدمت شما و عیدتون مبارک
  من ساکن آمریکا هستم
  در کالیفرنیا شرایط اضطراری اعلام شده
  واقعا کرونا شوخی بردار نیست. از همه ایرانی ها چه آنهایی که در ایران هستند و چه کسانی که در آمریکا و جاهای دیگر دنیا هستند میخواهم بیرون تردد نداشته باشن.
  از شما ممنونم برای مطالب خوبتان
  فرهاد رضاییان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *