هشدار کرونا روی واتساپ

سازمان جهانی بهداشت پیام های رسمی درباره ویروس کرونا را از طریق سرویس واتساپ به میلیاردها انسان درگیر با این بیماری منتقل می کند. این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد قابلیت پیام رسانی برای مصون ماندن مردم جهان از آثار و پیامدهای کرونا ویروس کووید-۱۹ با همکاری سرویس های واتساپ و فیسبوک راه اندازی و از طریق آن ارسال مستقیم اطلاعات به حدود ۲ میلیارد نفر امکان پذیر شده است.

از رهبران دولت ها گرفته، تا مسئولان بهداشت خانواده و عموم مردم می توانند با استفاده از این سرویس تمامی اطلاعات مربوط به بیماری کرونا ویروس کووید-۱۹ شامل علائم، چگونگی محافظت از خود و دیگران را دریافت کنند. همچنین آخرین گزارش ها و آمار موجود در کوتاه ترین زمان ممکن برای کمک به دولت ها ارسال می شود تا به آنها در تصمیم گیری های بهتر برای مقابله با این بیماری و حفاظت از سلامت مردم یاری رساند.

کاربران می توانند از طریق پیوندی که مکالمه را در پیام رسان واتساپ باز می کند با شماره (۰۰۴۱۷۹۴۱۲۳۲۳۶) به این سرویس دسترسی پیدا کنند. برای فعال کردن آن فقط در قسمت مکالمه کلمه «hi» را تایپ کنید. به این روش می توانید پاسخ سوالات خود درباره کرونا ویروس کووید-۱۹ را دریافت کنید.

قابلیت هشدار سازمان جهانی بهداشت WHO با استفاده از فناوری یادگیری ماشین TURN ایجاد شده است.

© نویسنده: محمدجواد نعمتی

منبع: WHO Health Alert COVID-19

4 سال پیش

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *